Rozvolňování protiepidemických opatření od 10. 5. 2021

8.5.2021

Od 10. 5. 2021 se do škol v celé republice vrátí v rotační výuce žáci 2. stupně základních škol, nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a žáci prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře. Obnovena bude i klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol. Otevřena budou i střediska volného času pro děti a bez omezení budou moci fungovat mateřské školy a dětské skupiny. K organizovanému sportu se budou moci vrátit děti do 18 let. U organizovaného sportu došlo také k navýšení počtu osob na jednu skupinu z 20 na 30. Stejně tak budou zpřístupněna muzea, galerie, hrady, zámky a další objekty, budou se moci otevřít výstaviště a veletrhy. Toto rozvolnění již nebude omezeno pouze na kraje s incidencí 100/100 tis. obyvatel, jak tomu bylo doposud.

Dochází také k uvolňování ve vztahu k poskytovatelům lázeňské léčebně rehabilitační péče. Tato péče již bude nabízena všem občanům ČR a EU při splnění podmínky, že nejdéle před 7 dny absolvovali negativní PCR test na COVID-19.

K největšímu uvolnění dochází ve vztahu k maloobchodním prodejnám. Od pondělí 10. 5. 2021 dojde ke zrušení zákazu maloobchodního prodeje. Prodejny mohou mít otevřeno od 6:00 do 21:59 hod.