Rozvolnění opatření v souvislosti s přechodem do třetího stupně PES

30.11.2020

Vláda rozhodla v neděli 29. 11. 2020 o přechodu Česka do třetího stupně rizika podle protiepidemického systému PES. Ke změně však dojde až ve čtvrtek 3. 12. 2020. Přechod do třetího stupně rizika znamená například znovuotevření restaurací, všech obchodů i provozoven služeb či zrušení omezení volného pohybu osob v nočních hodinách. Skončit by měl rovněž zákaz konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech, zákaz nedělního prodeje a venku by se nově mohlo scházet až 50 lidí místo současných šesti. 

Stravovací zařízení budou otevřena od 6 do 22 hodin v omezeném režimu, to znamená pouze za přítomnosti 4 osob u jednoho stolu s tím, že maximální obsazenost restaurace bude 50 % kapacity. Od čtvrtka budou v provozu také fitness centra a posilovny, které budou fungovat ve stejném režimu jako obchody, tedy jeden člověk na patnáct metrů čtverečních, přičemž lekce budou probíhat za účasti devíti klientů a instruktora.

Školství pak přejde na 3. stupeň PES od pondělí 7. 12. 2020. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách bude platit střídavá prezenční výuka po týdnech. Do škol se budou moci vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol, pokud jich nebude více než 20 v jedné skupině. 

Podrobnosti naleznete v sekci PROTIEPIDEMICKÝ SYSTÉM – PES.